Proč je doprava a platba tak drahá?

Dnes se stále více rozmáhá nákup zboží přes internet. Tímto způsobem kupujeme prakticky vše, od základních potravin, po sběratelské kousky. Avšak pokud takto nakupujeme poprvé, možná nás překvapí nutnost zaplatit poštovné a balné. Co se vlastně pod těmito dvěma slovy skrývá?

Především jsou to náklady odesílatele na balicí materiál, náklady na odvoz na poštu či k jiné přepravní společnosti a konečně náklady na poslání onoho zboží na vaši adresu. Pokud to vše dohromady spočítáte, zjistíte, že to může dělat poměrně vysokou částku.

internet1

Dobrá, ale proč není jednoduše doprava a platba https://www.rychle-hubnuti.to/sk/content/9-doprava-a-platba za balení a přepravu zahrnuta už v základní ceně výrobku? Tak se může někdo ptát. A odpověď je poměrně jednoduchá. Ani jedné straně by se to příliš nevyplatilo.

Pokud si totiž objednáváte více věcí, dostanete je obvykle v jednom balíku. Platíte tedy jen jedno poštovné a balné, neboť náklady odesílatele na zabalení a poslání jsou stejné, ať těch věcí dá do balíku jednu nebo deset.

Pak je zde samozřejmě akce, kterou má většina internetových obchodů, totiž že pokud nakoupíte zboží minimálně za danou částku, pak poštovné a balné platit nebudete. Že je to výhodné, není třeba říkat. Zvláště když uděláte hromadnou objednávku s příbuznými či známými, kteří také v daném internetovém obchodě něco chtějí.

krabice

Je tedy fakt, že někdy se nám může daná částka zdát přemrštěná, zvlášť když někdy může přesahovat cenu samotného zboží. V tu chvíli bychom však měli přemýšlet, zda se nám skutečně vyplatí objednávat pouze tuto jedinou věc a zda ji opravdu tak nutně potřebujeme. A pokud ano, pak zda by se nedala sehnat v kamenné prodejně v našem městě.

Celkově bychom tedy měli přemýšlet nad tím, jak objednávat přes internet co nejvýhodněji. To znamená objednávat více věcí najednou a hledat, kde mají skutečně nejnižší ceny, samozřejmě s dostatečnou spolehlivostí. Jen tak neproděláme naše těžce vydělané peníze.