Opomíjené Slovinsko

Důvodů, proč zamířit do Slovinska, je opravdu hodně. V této maličké zemi s rozlohou 20253 km2, jehož hlavní město je Lublaň, si na své přijde snad každý. Přírodní bohatství je pýchou celého Slovinska. Užijí si zde příznivci horských túr, koupání v moři i odpočinku v termálních lázních. Okouzlí vás i svými historickými památkami, architekturou a poklidným stylem života.
mraky nad horami

Mořské pobřeží má délku sice jen 46 km, ale uchvátí vás svou čistotou a romantickou atmosférou. Mezi přímořská města patří např. Piran nebo Koper, které na vás zapůsobí svou historií, ale i Portorož, jedno z moderních měst Slovinska.
smarna gora

I když je Slovinsko malá země, najdeme zde 15 oblastí s termálními lázněmi. Termální prameny mají všelijaké chemické složení, a tak si vybere lázně na své neduhy každý. Pomáhají při:

· srdečních a cévních chorobách

· plicních chorobách

· gynekologických obtížích

· revmatismu

· neurologických potížích

· poúrazových stavech

Horaly potěší 10000 km dlouhé značené stezky. Nejoblíbenějším cílem jsou Julské Alpy. Jejich největší vrchol Triglav leží v Triglavském národním parku, jediném národním parku Slovinska. Uvidíte zde nádherná ledovcová jezera, pasoucí se ovečky na vysokohorských pastvinách a zahlédnout můžete i kamzíky nebo kozorohy.

Chystáte-li se do Slovinska v zimě, určitě neuděláte chybu. Můžete navštívit kterékoli z 12 lyžařských středisek určených jak pro začátečníky, tak pro zkušené jezdce. Navíc se zde nebudete mačkat ve frontě na vlek, protože tato nádherná země je turisty stále trochu opomíjena.

Pokud jste se rozhodli, že Slovinsko navštívíte , rozhodně si prohlédněte zdejší podzemní jeskyně. Víte, že ve Slovinsku bylo objeveno více než 8000 jeskyň? Alespoň jednu byste prozkoumat měli. Tou největší a nejslavnější je jeskyně Postojna. Svezete se elektrickým vláčkem, navštívíte jeskynní Koncertní sál a spatřit můžete i lidskou rybičku neboli macaráta jeskynního, což je slepý průhledný obojživelník žijící výhradně v Balkánských krasových jeskyních.Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup