Jak zažít ty pravé narozeniny s radostí a bez nudy

Narozeninová oslava je už od pradávna tradicí, kdy se oslavenec snaží nejenom za pomocí alkoholu, společenských her, hudby či jiné zábavy rozproudit atmosféru večere, při kterém by se v žádném případě neměl nikdo ani na chvilku nudit. Často se však spíše stává, že narozeniny oplývají slepými místy a hosté i hostitel pak trpí trapným pocitem nenaplnění volné chvíle. Jak tedy těmto situacím čelit a je vůbec možné se jim trvale vyvarovat?
hosté na oslavě

Bez nápadu zábavy není
Ačkoliv to při pořádání narozeninové oslavy vypadá složitě, rád bych vám představil hned několik postřehů a tipů, které by při organizace takového či obdobné slavností akce měly zaručeně pomoci. Přestože každý organizátor, kterého se vlastní oslava samozřejmě bytostně dotýká, mívá střídanou náladu ohledně toho, jak celý průběh večera dopadne, měl by také v hlavě udržet optimismus a předem přijít s nápady, který by mohly celý průběh ozvláštnit. Při této fázi organizace tak lehce přijdete na myšlenky, který mohou vypadat nerealizovatelně, hloupě, zvláště až podivně nebo všedně. Pro naše účely je důležité se zaměřit právě na ty těžko realizovatelné.
narozeninové svíčky

Nebojte se extrémů
Zní to sice šíleně, ale výsledek bude vždy stát za to. Důležité je umět se odvázat a ukázat všem svým přátelům, že se skutečně nebojíte nevšednosti a nových zážitků. Ze zkušenosti mohu doporučit pro mě již tradiční zahájení formou hudebního výstupu oslavence s doprovodnou kapelou a humorným začátkem, takto by měla každá oslava započít. Následovat mohou experimentální hry plné černého humoru, sexuální narážek a zkrátka všeho, čeho by se obyčejný smrtelník v obleku nejspíše zalekl. Pokud tuto někdy až na hranici trapnosti balancující humornou eskapádu zvládnete, dobrý trendem v poslední době je objednání kouzelníka, který svými triky magie, civilního vystupování a stop tajemna dodá narozeninám ten správný šmrnc.

Po tomto všem je třeba trochu zmírnit situaci a vzhledem k tomu, že se nejspíše bavíme o čase v okolí půlnoci, neměl by chybět proslov oslavence. V něm byste měli zmínit nejenom plané fráze o tom, jak jste rádi, že se všichni dostavili, ale také upřímné vyjádření toho, proč je pro vás důležitý oslavy vůbec pořádat, či jak se každý jednotlivec v sále konkrétními činy zapsal do vašeho života. Nakonec by z vašich úst měla zaznít slova odkazující do budoucna, vlastní myšlenky a názory nikdy nezradí. Jen těžko by po těchto chvílích strávených s těmi správnými lidmi někdo řekl, že se na narozeninách nudil. Nebojte se tedy inspirovat.