Tisk plastu moderní technikou

3D technologie

Kdybychom před několika desítkami let řekli někomu, že bude existovat zařízení jako je dnešní 3D tiskárna, tak by nám pravděpodobně nevěřil. Není se čemu, protože jde o poměrně unikátní způsob výroby předmětů. Mnohem častější je, když z nějakého polotovaru obrábíme matriál až do finální podoby. Zde je právě největší odlišnost v tom, že postupně nanáší mě jednu vrstvu po druhé až vznikne výsledný předmět, který je jeden kus.

3D tiskárna

Tiskáren je více druhů, přičemž liší se například kvalitou tisku, maximálnímu rozměry výrobku, rychlostí tisku, podporovanými materiály a podobně. Domů nám může stačit na hraní i docela levná tiskárna, ovšem pro profesionální použití to chce něco lepšího, kde už se pořizovací cena zvyšuje. Výběr je poměrně slušný, takže si stačí vybrat jen vhodnou tiskárnu. Některé nějakou úplně zkompletovány, takže si je musíme dokončit sami. Dnes nám k tomu dopomohou návody na internetu.

Práce od profesionálů

Vzhledem k nízké ceně menších tiskáren jsou dostupné i obyčejným lidem. Nedosahují takových parametrů jako velké profesionální, ovšem na domácí učení a tisk je to ideální stroj, na které můžeme začít. Když budeme chtít tisknout něco většího, sérii produktů a podobně, tak stačí oslovit profesionály. Ty mají moderní vybavení a zároveň se 3D tiskem zabývají, a proto není problém i náročnější zakázka.

vytisknutá protéza

Dnes už se tato technologie tisku využívá na mnoha různých místech, přičemž to je také zajištěno díky širokému výběru různých materiálů. Stále se jedná o plast, ovšem každý má jiné vlastnosti a přednosti. Profesionálové mají k dispozici tiskárny, které zvládají SLA 3D tisk 3D-tisk.cz, přičemž jenž se pyšní velmi dobrou přesností. Využívá se zde vytvrzeného polymeru, o jehož ztuhnoutí se stará laser. Cena za tuto technologii je vyšší, což platí i o tisku, ale zase má lepší výsledky, a proto mnoha lidem může přijít vhod.