Klobouk? Pokud žádný nevlastníte, je na čase si jej pořídit!

Pokrývka hlavy, která sloužila svému účelu již před stovkami let, zřejmě asi nikdy nevyjde z módy. Dříve to byla spíše záležitost pánského rázu, ale postupně se tento doplněk probojoval i do dámského šatníku. S postupem času se vzhled dostal na stejnou úroveň jako funkce.
Klobouk je v současné době především vizuální doplněk a to velmi multifunkční, hodí se k elegantním i ležérním outfitům. Tato výrazná část oděvu se již dávno nenosí jen na významné akce, naopak ji můžete nosit do práce, na výlety či na procházky po městě. Klobouky také plní významnou funkci, v létě chrání před úpalem, na podzim zase před nepřízní počasí.
Klobouk doplní každý outfit
Podle slavných módních návrhářů prý neexistuje žena, které by neslušel klobouk. Trochu oříškem někdy může být nalezení správného tvaru či barvy. Dámám trh nabízí nepřeberné množství klobouků – slaměné, s krempou, toka, barety, v pánském stylu, maxi klobouky a mnoho dalších. Vyhráno mají zejména dámy s oválným obličej, těm sluší jakýkoliv střih. Ženy s kulatým obličejem by měly vyzkoušet klobouky pánského střihu, který obličej opticky zeštíhlí. Klobouky se stylovou širokou krempou budou nejvíce slušet ženám s hranatým obličejem. Hlavní roli při výběru této pokrývky hlavy hraje to, aby klobouk dobře seděl, nebyl příliš těsný ani příliš volný. Ideální barvou prvního klobouku je černá, hodí se nejen ke každému outfitu, ale také dokáže překvapivě podtrhnout i celočerné outfity. Podobně jsou na tom i hnědé klobouky. Pokud hodláte sáhnout po výrazněji barevném klobouku, nezapomeňte tomu oblečení přizpůsobit, aby se barvy zbytečně netloukly a výsledek nebyl kýčovitý.
Elegantní doplněk
Obdivujete ostatní ženy, které nosí klobouky s naprostou dokonalostí, a samy jste doposud neměly odvahu si klobouk pořídit? Je na čase to změnit! Projděte obchody, vyberte si klobouk, který se Vám bude líbit a vyrazte do ulic. Stačí si tento doplněk vzít jednou či dvakrát a za chvíli se v něm budete cítit naprosto přirozeně!