Blondýnky pozor!

Abychom nějaké katastrofě při barvení vlasů hennou předešly milé dámy, přečtěte si několik důležitých informací.


1. I když ji můžete koupit ve více odstínech, vlastně existuje pouze jeden její odstín a to je červená. Ostatní odstíny od světle hnědé po černou jsou vyrobené pomocí přísad. Pro světlejší odstín s teple zlatavými odlesky se přidává senna, pro tmavší odstín indigo. Barvu henny můžete ovlivnit i při samotné aplikaci. Záleží na tom, v jaké teplotě barvící směs mícháme a také necháme-li ji ve vlasech zaschnout na volno nebo zabalíme do čepice a necháme zahřát. Odstín se dá regulovat i přidáním domácích přísad, např. kávy, kakaa, červeného vína nebo heřmánkového čaje.
portrét zrzky
2. Henna neprostupuje vlasem, ale obaluje ho Vlasy jsou tak vyživovány, získávají objem a lesk. Samotná henna vlasy vysušuje, což neznamená, že je poškozuje. Vysušení můžeme vykompenzovat přidáním rostlinného oleje do barvící směsi.
3. Henna zůstává ve vlasech velmi dlouho. Čím déle s ní barvíme, tím je odstín výraznější a ve vlasech déle vydrží. Nabalením dalších vrstev barviva jsou stále zdravější a krásnější.
4. Mezi barvením hennou a chemickým barvením by měl být zachován rozestup minimálně tři týdny. Není mezi nimi spolupráce a může se stát, že odstín chytne zelený nádech. Na vlasy barvené hennou brzy aplikované chemické barvy špatně chytají, to díky ochranné vrstvě, kterou na vlasu vytváří a brání průniku chemie dovnitř.
5. Toto přírodní barvivo nedokáže vlasy zesvětlit. Raději si ještě jednou její použití rozmyslete, pokud chcete pouze změnu a poté se vrátit ke své oblíbené blond hřívě. Henna chemickým zesvětlovačům dovede úspěšně odolávat a můžete se dočkat opravdu zajímavého „zpestření“ ve stylu zelená vodní víla.
6. Barevný výsledek po použití henny závisí nejen na její kvalitě, způsobu použití a případných přidaných produktech, ale také na přírodním odstínu vašich vlasů či odstínu, který jste získaly chemicky. Takže blondýnky pozor. A černovlásky nečekejte výrazné zesvětlení.
tetování hennou
Henna je prostě unikátní přírodní barvivo, které na rozdíl od chemických barev vlasy nenarušuje a nepoškozuje.
Přesto se nehodí pro každou z nás.
Pokud chcete změnu barvy o několik odstínů nebo rády často barvy měníte, zůstaňte raději u chemie.
Je to pravé pro ty, které chcete oživit přirozený odstín vlasů, šetrně překrýt šediny, dodat vaší „koruně krásy“ lesk, regeneraci a zdraví.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup