Seznámení s pískovacím boxem

Kabina neboli pískovací box https://piskovacky.cz/piskovaci-kabiny-boxy-hobby-stolni/98-piskovaci-box-kabina-sbc200-stolni.html, je určen pro úpravu malých (nebo středně velkých předmětů) proudem abrazivního materiálu. Používá se na obroušení rezy, barev, skla, kamene. Ale taky na zdrsnění a vyhlazení porušených povrchů. Hodí se i do dílny a nebo jen tak pro domácí kutily.

Pískovací boxy fungují na dvou principech:

1. Injektorové – to znamená, že se abrazivo nasává až v pistoli za pomocí podtlaku viz odkaz

2. Tlakové – to znamená, že v samotném pískovacím zařízení je mícháno abrazivo se stlačeným vzduchem v pistoli

Box je sestaven z ocelové konstrukce. Proti stříkání abraziva je průzor s ochrannou folií, která je snadno vyměnitelná a zároveň slouží jako dvířka pískovacího boxu. Součástí pískovacího boxu jsou rukavice v boxu spojené s tryskací kabinou. Nalezneme zde i osvětlení, které je vestavěné v boxu. Je velkou výhodou a hlavně bezpečnější využití. Už jen kvůli tomu, že tryskání probíhá v boxu a taky se i do prostoru dostává méně prachu. Ale bezpečnost především.

Berte na vědomí, že pískovací box bude mít i omezený vnitřní prostor. Takže můžete narazit na problém s většími kusy.

Pískovací kabina

Hlavní materiál, který potřebujeme na pískovací box? Samozřejmě Abraziv k pískování. U pískování je hlavní vybrat správný písek, je to velmi důležitá věc. Je spousta druhů zrn a musíme vybrat to správné na zdrsněný povrch. Protože na různé povrchy se používá jiná tloušťka zrn.

Abrazit

Na trhu je spoustu druhů boxů na pískovaní, tak že už bude jen na vás, který si vyberete a bude pro vás ten vhodný kandidát. Určitě musíme zvážit k čemu budeme box využívat a podle toho si vybereme ten správný pro nás. Takový pomocník se určitě hodí jak do velké dílny, tak i pro domácí využití.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup