Pár tisíc ročně

Vaše roční vyúčtování za spotřebovanou elektrickou energii rok od roku narůstá. Přitom se snažíte snížit vaši spotřebu, jak je to jen možné. Na vině není jen vaše spotřeba, ale i rostoucí ceny energií. A protože spotřebu nelze snižovat a omezovat do nekonečna, je třeba najít jiný, chytrý a moderní způsob, jak ušetřit.

Určitě neuděláte chybu, když budete postupně vyměňovat spotřebiče ve vaší domácnosti za energeticky méně náročnou variantu. Největší úsporu časem pocítíte, při výměně lednice, myčky na nádobí a pračky. Existuje však i levnější způsob, jak každý den ušetřit za elektrickou energii. Zaměřte pozornost na vaše svítidla. Vyskytují se ve vaší domácnosti ještě původní žárovky?

elektrické vedení

Ty, které si energii berou především na to, aby vyzařovaly teplo? Pryč s nimi! Zvolte některý z úsporných zdrojů světla https://www.lightpark.cz/svetelne-zdroje-led/. Moderní, spořivé žárovky totiž elektrickou energii spotřebovávají výhradně na to, k čemu byly původně určeny. Tedy na svícení. Žádné dodatečné náklady navíc, žádná zbytečně spotřebovaná energie, která se přeměnila pouze na teplo!

zhasnutá žárovka

Jak vybrat tu správnou

Nejen otázka výkonu je důležitá, pokud si vybíráte nový zdroj osvětlení. Rozhodujte se i podle barvy, které světlo vyzařuje. Jsou žárovky, které produkují spíše teple zabarvené odstíny světla a ty jsou vhodné například do obývacích pokojů, nebo ložnic. Oproti tomu žárovky, které poskytují studeně zabarvené světlo, oceníte spíše v kuchyni, pracovně a dílně. Také si prostudujte rozptyl světla u konkrétních žárovek. Některé vám osvětlí celý prostor, ovšem jiné svítí spíše bodově. Bodové osvětlení je výborné nad barový pult, jídelní stůl, nebo pro osvětlení jednotlivých polic.

Se změnou osvětlení jistě přijde brzy milý pozdrav od vašeho poskytovatele elektrické energie. Nižší částka na vyúčtování, než jste platili doposud!