Naše technika

Myslím si, že v dnešní době je technika už tak hodně vyspělá, že jsou lidé už na to hodně zvyklí. Opravdu si nedokážu představit nějakou situaci, kdybych přišla třeba o svou oblíbenou techniku. A to je třeba například počítač. A opravdu nevím, co bych si počala, kdybych musela odevzdat někomu počítač. Byla bych v šoku! A věřte mi, že tohle se mi už jednou málem stalo. Byla jsem na střední škole, kde jsem taky pracovala hodně přes počítač.

Díky technice máme vše snadnější.

Protože jistě si vzpomínáte, když byla online výuka, když byla epidemie coronavirus. Takže je logické, že každý člověk potřeboval mít potom doma počítač a já jsem nebyla výjimkou. Jenomže jak už to, tak bývá, tak bohužel místo učení se doma online jsem raději hrála hry. Taková už je prostě technika. A na počítači je opravdu skvělý technický vynález, takže jsem místo učení hrála hry. A za to mi moje máma málem zabavila počítač, což ale nakonec nedopadlo, k mému štěstí. Taky jsem tam po tom začala chatovat s různými lidmi z celého světa, tak se mi potom nedivte, že se mi nechtělo učit.

Máte doma nějakou kvalitní techniku?

Víte, jsem spíše takový velice společenský typ člověka, takže si raději píšu s lidmi a povídám si s nimi, než abych se někde sama učila. Jenomže já za tohle nemohu, jsem velice hyperaktivní a taková společenská, že mě nebaví být někde sama. A tak si dokážete představit, že jsem byla ráda, že máme takovou techniku doma a že taková technika vůbec existuje. A protože právě díky počítači se mohu spojit úplně každým člověkem na této zemi, kde je nějaký signál a kde internet. A vím se, že v dnešní době už má člověk takovou techniku, která mu vyhovuje, hlavně taková, aby mu zjednodušovala život. Nebo vy znáte nějaký případ, kdy technika člověku ubližuje? No, možná to bude jedině nějaký závislost být stále online, nemám pravdu? A co technického máte doma vy?