Který plot si postavit?

Chránit vlastní majetek je opravdu důležité – zejména pak v poslední době, kdy člověk neví, co má od druhých čekat. Pojďme se tedy společně podívat na ty nejznámější a nejrozšířenější druhy plotů, díky nimž si můžete snadno, rychle a i vcelku levně zabezpečit svůj vlastní pozemek před vstupem nezvaných hostů. Pokud tedy stále nemáte jasno v tom, jaký plot je pro vás tím nejlepším možným řešením, určitě se to dozvíte na následujících řádcích.

dlouhý plot

Pravděpodobně nejoblíbenějším a zároveň i nejrozšířenějším plotem v posledních letech, se staly betonové ploty. Betonový plot je totiž nejen vkusným a moderním doplňkem vaší zahrady, ale splňuje i praktické využití. Betonový plot je totiž opravdu hezký – především v poslední době je totiž móda industriálních věcí, mezi které se právě betonové ploty řadí. Nicméně kdybyste přeci jen chtěli mít plot nějak nazdobený, můžete si jej nechat porůst nějakou popínavou rostlinou. Kreativnější duše pak mohou kývnout dětem a nechat je plot celý pomalovat dle jejich přání. Děti se zabaví a vy budete mít opravdu krásný plot, který vám budou závidět všichni sousedi ze širokého, i blízkého okolí. Nezní to jako ideální řešení? Bonusem vám navíc může být to, že jsou ploty opravdu hodně kvalitní a pro zloděje opravdu jen velmi těžko překonatelné – a to především díky svému nadstandardně pevnému materiálu a vysoké výšce.

nový plot

Druhým nejoblíbenějším druhem plotů, jsou klasické dřevěné ploty. Ty jsou tak staré, jak lidstvo samo. Což znamená, že jsou opravdu hodně staré. Nicméně to nic nemění na tom, že jsou velmi kvalitní a splňují svůj účel. Dříve se dřevěné ploty stavěly především u ohrad dobytka. Tomu už ale odzvonilo a dřevěné ploty jsou stále vyhledávanější i k ohraničení domů. Dokonce v posledních letech stalo vysoce moderní – a to zejména pro svou udržitelnost.