Je americká hypotéka skutečně pro každého?

Americká hypotéka je možná tak trochu nešťastně nazvaný úvěrový produkt, nejedná se totiž o hypotéku v pravém slova smyslu. Hypotéky jsou povětšinou účelové úvěry, které banka schvaluje jen za předem daným účelem, primárně k pořízení vlastního bydlení. Americká hypotéka je ale neúčelový úvěr a peníze z ní je možné čerpat na cokoliv. Chcete cestovat, studovat v zahraničí nebo si pořídit nový automobil? Tak právě pro tyto účely se hodí americká hypotéka. Financování nemovitosti americkou hypotékou může být nevýhodné, neboť je zde větší úroková sazba než u běžného hypotečního úvěru na bydlení.

závazná smlouva

Americká hypotéka není vždy tak výhodná, jak by se na první pohled mohlo zdát, přesto jí řada lidí dává přednost pro její příznivou rokovou sazbu a benevolentnější podmínky. Není však všechno zlato, co se třpytí! Americká hypotéka sice disponuje příznivou úrokovou sazbou, přesto je dvojnásobně vyšší, než je tomu u běžného hypotečního úvěru na bydlení.

I zde je zapotřebí zástava nemovitosti, bez které není možné úvěr schválit. Liší se však maximální výše půjčené sumy. Zatímco hypoteční úvěr na bydlení je možné za určitých podmínek čerpat až do výše 100% zástavní hodnoty nemovitosti, americká hypotéka dovoluje jen 70%.

rulička peněz

Klasickou hypotéku může dlužník splácet klidně 30 let, měsíční výše splátek tak měsíční rozpočet zatíží jen minimálně. Banky u americké hypotéky však tak dlouhou dobu splácení neumožňují. Doba splatnosti u americké hypotéky se pohybuje kolem 10 let.

Americká hypotéka je tedy za určitých podmínek velmi výhodný úvěrový produkt, to mimo jiné potvrzuje i zvyšující se zájem. Nabízí benevolentní podmínky a příznivou úrokovou sazbu oproti dlouhodobým spotřebitelským úvěrům. Financování vlastního bydlení americkou hypotékou se ale může výrazně prodražit. Při výběru vhodného úvěrového produktu tak zvažte veškeré faktory.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup