Balení věcí na dovolenou začíná přehledným seznamem


Je před vámi služební cesta, výlet s přáteli, týdenní dovolená v horském terénu či u moře anebo pobyt s dětmi v lázeňském komplexu? Pak vás dozajista nemine balení věcí.

Někteří lidé považují tuto fázi příprav na cestu za nutné zlo a snaží se ji odbýt, jak je to jen možné, jiní se balení věcí věnují velice důsledně, protože si uvědomují její důležitost. Ať už patříte do jedné či druhé skupiny, měli byste se v první řadě zaměřit na seznam věcí, které poputují s vámi.

balíme kufr na dovolenou

Metoda seznam versus osobní prohlídka úložného prostoru

Balit věci na dovolenou či na služební cestu do cestovního zavazadla byste měli tak, abyste na nic zásadního nezapomněli, s tím jistě s námi budete souhlasit. Můžete to provést dvěma základními způsoby. Za prvé usednete v poklidu ke konferenčnímu stolku v obýváku, natáhnete si nohy na taburet, uvolníte se a začnete si v duchu představovat, jak bude dovolená či zaměstnanecký pobyt probíhat. Vše, co vás v této souvislosti napadne ohledně potřebného vybavení, si poznamenáte na papír.

P.S. vyhněte se raději zápisu, co si sbalit do kufru blog.luxbryle.cz, na mobilní telefon, tablet či notebook, papírový blok je přehlednější, žádná data se z něj nikam neztratí a nepotřebujete provádět žádné zálohování na duplicitní datová úložiště.

odletová letištní hala

Druhý způsob je sice zdlouhavější, fyzicky náročnější, ale naopak přesnější. Nemůže se vám při něm totiž přihodit, že byste na něco zapomněli. Probíhá tak, že postupně navštívíte veškeré úložné prostory v domě a budete brát do ruky jednu věc za druhou, a ty potřebné a vhodné budete rovnou skládat na hromádku, nejlépe na volnou plochu ustlaného lůžka. Na závěr si vše sepíšete do poznámkového bloku a budete mít seznam připravený i pro příště. Pokud se však váš charakter dovolených či služebních cest často mění, například cestujete v různých ročních obdobích a do jiných míst, kde se vyskytují i jiné možnosti a aktivity, bude vždy lepší volit tuto druhou metodu a od papírového seznamu raději upustit.