Auto budoucnosti

Vysokorychlostní transitní koncept známý jako Hyperloop umožňuje střídat jízdu na kole, vrtulník a vlak. Zařízení má v sobě vrtuli a je propojen s vlakovým tranzitním systémem. Dopravní prostředek připomíná futuristickou kapsli vyvinutou leteckou společností spolu s inženýrskou firmou. Tvrdí, že by šlo spojit letecké a automobilové technologie do jednoho auta jako představitele jedinečného druhu městské mobility.
 chromový motor
Koncept transformačního auta byl odhalen 7. března na Mezinárodním autosalonu v Ženevě, byl popsán jako vstup do třetí dimenze. Při navrhování auta budoucnosti se nestačí zaměřit pouze na zasazení stroje na silnici, je třeba myslet i na udržení inteligentní infrastruktury, na integraci vozu do městského plánování, počítat s energetikou systému auta, brát v úvahu i sociální aspekty atd.
 
V příštích letech bude pozemní doprava sdílena, propojena, bude autonomní a multimodální. Bude představovat další úroveň.
 
Systém kapsle je třívrství. První vrstva je určena pro cestující, musí být spojena s elektricky poháněnou pozemní a leteckou dopravou (jako je automobilová základna nebo vrtulník). Kapsuli lze také spojit s veřejným tranzitním systémem. Druhou vrstvou je platforma umělé inteligence, ta se stará o zvolení nejlepší trasy (pozemní nebo vzdušná) pro pohodlí cestujícího. Po zadání parametrů cesty bude kapsle autonomně cestovat podle zvolené trasy. Třetí vrstva představuje jakési uživatelské rozhraní systému, které nabízí cestujícím interaktivní virtuální prostředí cesty. Pokud by  pasažér letěl muzeem, kapsle mu nabídne interaktivní program – přednáška o historii muzea a jiné informace o něm.
 automobil bugatti
Pro vypracování projektu nebyl zvolen nějaký bližší časový rámec. Nicméně se bere velký zřetel na narůstající dopravní kolapsy. Autonomní vůz nabízí řešení rostoucích dopravních problémů.   


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup