Štěněcí nádhery Akita-inu

Už od pradávna je nejlepší přítel člověka pes. A lidé si psí společníky pořizují z různých důvodů. Smutnou pravdou je, že ne všichni a vždy k těmto nádherným společníkům přistupují zodpovědně. Rozhodně před pořízením psího společníka je potřeba důsledně a svědomitě promyslet vše, a hlavně jak se náš život, příchodem nového člena rodiny, změní. Radosti a nových zážitků zcela jistě zažijeme s nový psím společníkem nespočet, ale na druhou stranu je třeba mít i na paměti, že je to i zodpovědnost k milé němé tváři, jeho potřeb a přirozených instinktů.

Pokud máme jasno v těchto důležitých věcech, nastane výběr toho nejlepšího plene právě pro nás. A tak jako jsme mi lidé každý jiný, je i svět psů různorodý. Každé plemeno má svou charakteristiku, přednosti, ale i zápory. A jsou plemena populární, ale i méně známé.

štěně Akita-inu

Za představení rozhodně stojí štěně Akita-inu. Nádherné zvíře, z kterého vyzařuje sebevědomí a důstojnost. A přesně taková Akita inu je, a právě proto toto plemeno není vhodné pro úplné začátečníky. Akita-inu má úžasnou historii sahající až do 16. století. Špic z dálného východu byl pro svou inteligenci využíván v rozličných pracovních činnostech.

Přesto, že má svou osobnost a někteří chovatelé tvrdí, že je trochu paličatá, její oddanost a věrnost svému pánu je neskutečná. Sebevědomí ji rozhodně nechybí, pokud však nepodceníte socializaci v štěněcím věku, problémy s ostatními psími plemeny zřídka nenastanou.

Ačkoli patří mezi největší Špice a stavba těla je mohutnější, přesto nevyžaduje přespřílišného pohybu. Pravidelné klidné procházky mu většinou stačí a občasné proběhnutí si užije. Proto je vhodný pro ne moc aktivní jedince bez extrémních sportovních ambicí jak pro sebe, tak pro svého čtyřnohého společníka. Velice dobře se učí novým kouskům, i když díky vysoké inteligenci, je třeba dát pozor na rutinu. Nebude opakovat dokola stejnou věc, kterou již zvládl a nedává mu smysl. Prostě paličák se svou hlavou v oddaném a milém balení.

Akita_inu

Rozhodně stojí za pozornost si o tomto plemeni zjistit všechny dostupné informace a na stánkách chovatelské stanice všechny potřebné informace rozhodně nalezneme. Plus něco navíc, nádherná fotogalerie z výstav a nabídka štěněcích „medvídků“ je úžasná.

Pokud se rozhodnete právě pro toho přítele, přeji vám spoustu nádherných chvil s novým členem vaší „člověka-psí“ rodiny.