Pánské kožené aktovky v retro stylu

Kdybyste před třiceti lety uspořádali anketu na téma retro styl, nejspíš byste příliš neuspěli. Bylo to na začátku devadesátých let a tehdy lidé hodně prahli po něčem ultra moderním, co je spojuje se světem, který jim byl po dobu čtyřiceti let odpírán. V té době se k nám valilo zboží ze západu a převládala elektronika, nábytek, koberce a další bytové doplňky, ale spíše ve stylu nejnovějších technických poznatků.

kožená brašna

Kdybyste tehdy před někoho postavili nový nábytek, zhotovený v retro stylu šedesátých až osmdesátých let, asi y se vám vysmál. Dnes je ovšem situace diametrálně odlišná, mnoho lidí je již přesyceno moderními designy a hledá spíše něco raritního, co se již běžně nevyrábí v sériové výrobě.

Retro styl nás navíc spojuje s dobou, která již upadá v zapomnění, a mezi lidmi převládá ve vzpomínkách spíše to dobré, a to je zejména více klidu a pohody, více osobního soukromí a méně starostí a technických složitostí.

taška s plyšovým medvídkem

V retro stylu se dnes vyrábí i kožené aktovky a kožené pánské tašky. Svým vzhledem vás navrací do doby před čtyřiceti až padesáti lety, takže jde o nostalgické kousky, vhodné pro každého, kdo si rád tu dobu připomene z nejrůznějších důvodů. Většina současných padesátníků a šedesátníků ji prožila ve věku dospívání, a tak nezažila tolik represí a problémů, které se týkaly starších ročníků.

Zvířecí kůži pro výrobu tašek lze získávat i ze zvířat uhynulých přirozenou smrtí, což jistě potěší milovníky zvířat, vegetariány i vegany, a podstatné je, že lze využít výhody tohoto materiálu po dobu mnoha desítek let. Trvanlivost kožených https://eggobag.com/ výrobků předčí mnohé produkty z plastických hmot, a to jak tvarovou stabilitou a zajímavým vzhledem, tak i odolností vůči mechanickému namáhání.

Z kůže v retro stylu se ještě vyrábí opasky, brašny na doklady, příruční brašny či spisovky na velké dokumenty formátu A4.