Slaďoučká Belgie

Jste-li milovníkem sladkostí a nejrůznějších dezertů, mám pro Vás skvělý tip na dovolenou. Vydejte se hledat last minute letenky do Belgie a věřte, že nebudete tohoto rozhodnutí litovat. Belgie je zemí nejen opravdu krásnou ze všech nejrůznějších úhlů pohledu, ale také se jedná o zemi, kde se vyrábí jedny z nejlepších dezertů. Jakými pochutinami můžete potěšit své chuťové buňky, se ihned dozvíte.

Tím, čím je tato země proslulá, jsou bezesporu čokoládové pralinky. Zavítáte-li do kterékoli z místních čokoládoven, mohu vám zaručit, že čokoládu připravenou na takové množství nejrůznějších způsobů, chutí a tvarů, jste pohromadě ještě neviděli. Kouzelné je, že každá rodinná čokoládovna má své tajné postupy a recepturu. Porovnávat můžete dokonce až mezi dvěma tisíci výrobců. Jednou vlastností, která je charakteristická pro belgické pralinky je, že čokoláda na povrchu je tvrdší, aby došlo k pověstnému křupnutí, a uvnitř je měkčí anebo tekoucí. Náplní tak může být například likér, oříšky, tekutá čokoláda, ovoce, marcipán a mnohé další ingredience. Velice oblíbené jsou v posledních letech exotičtější příchutě, jako je například levandule anebo třeba chilli. I když pralinky nepatří zrovna k těm nejlevnějším, rozhodně stojí za to je ochutnat a pořádně si jejich chuť užít, protože s tím, co nalezneme v regálech našich obchodů, se nedají ani při nejmenším srovnat.

Vafle s čokoládou

Dalším vyhlášeným pokrmem, jsou vafle, na které narazíte na procházce po ulici na každém kroku. Výroba tohoto lahodného dezertu zde má opravdu dlouhou tradici. K jejich výrobě se zde uchylovali obyvatelé již ve 14. století. Jednalo se na rozdíl od dnešních časů ale o jídlo spíše chudší vrstvy. Dnes je tomu úplně jinak. Pochutnat si na nich můžete v kombinaci s ovocem, šlehačkou, čokoládou, zmrzlinou anebo třeba marmeládou. Velice zajímavé je, že tato konzumace je určena hlavně pro turisty. Místní obyvatelé si totiž nejvíce dopřávají vafle pouze v kombinaci s cukrem. Zajímavé také je, že neexistuje pouze jeden jediný druh. Rozlišujeme totiž vafle bruselské, které jsou nadýchané a křupavé, jelikož se připravují z kvašeného těsta, a vafle lutyšské, jež jsou tenčí, nejsou tak nadýchané a mají nepravidelný tvar. Ne příliš známou variantou jsou takzvané stroopwafles, což jsou placaté vafle, jež jsou naplněny karamelovou náplní.

čokoládové pralinky

Další na seznamu jsou spekulatius. Pod tímto záhadným názvem se neskrývá nic jiného než lahodné na jazyku se rozplývající máslové sušenky. Nejlépe si je vychutnáte v kombinaci s čajem anebo kávou. Vhodné jsou ale také jako suvenýr, kterým můžete potěšit své blízké. A poslední specialitou jsou hranolky, které pochází právě s Belgie. Jak ale souvisí hranolky a sladkosti? Naprosto jednoduše! Narazíte zde totiž na speciální hranolky, které jsou připravovány na sladký způsob a pojídají se společně s arašídovým máslem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup